top of page

Sitem'in Hikayesi- Devamını Getir Oyunu

Devamını Getir Oyunu, atölyemizdeki keyifli etkinliklerde sıklıkla oynadığımız bir oyun. Amacı yaratıcı düşünce gücünüzü geliştirmek ve hikaye kurgulama pratiklerinizi arttırmak. Eğlencesi de cabası.


Bir kaç ayrı formatı olmakla beraber genel işleyişi şöyle; oyunumuzun başında size verilen hikaye girizgahını devam ettirmeli ve hikayeyi kendi kaleminizin götürdüğü yere doğru sürüklemelisiniz. Elbette bunu yaparken kurgusal olarak mantık sınırını aşmadan, karakterler hakkında verilen ön bilgileri tutarlı şekilde kullanarak ve merak unsurunu hikayenin içinde tutarak yapmalısınız. Böylece oyundan beklenen performansı gösterebilir harika işler çıkarabilirsiniz.


Öyleyse bu oyunu tam da burada oynamaya ne dersiniz?

Aralık ayı etkinlik takvimimizin göz bebeği Hikaye Yazma Gecesi etkinliğimizde sunduğumuz hikaye başlangıcımızı devam ettirmek isterseniz yorumlarda buluşalım.


İşte yeni kahramanınız Sitem ve onun sürprizlerle dolu hikayesi...

Saat sabahın altısıydı ve Sitem Nişantaşı'nın ara sokaklarından birinde hızla yürüyordu. Yürüdüğü Arnavut kaldırımlı dar sokakta sabah sessizliği hakimdi. Sağlı sollu apartmanların önünde sıralı park etmiş arabaların üzerindeki kedilerden başka onun bu kaçışına şahit olabilecek kimse yoktu. Ya da o öyle sanıyordu...

"Bu gazetecilerin burada ne işi var?"

Tam da ana caddeye çıkacak köşeyi dönmek üzereyken ileride onu bekleyen kalabalığı gördüğünde bunu düşünmüştü. Gece yarısı değildi ki ya da çok popüler bir kafenin önü, ne olmuştu da burada öbek halinde bekleyişe geçmişlerdi?

Onların bu saatte burada olmalarının tek bir açıklaması olabilirdi!

Ferit! Pis tenor!

Adam resmen popülaritesini kullanıp hepsine haber salmış olmalıydı. Zaten onda öyle bir şeytan tüyü vardı ki kime ne dese yapmaya hazır hale geçerlerdi. Magazincilere de böyle olmuş olmalıydı. Onlara ne demişti acaba?

"Değerli basın mensupları, yarın sabaha karşı ünlü aktris Sitem Eroğlu evimden çıkıp Cihangir'deki evine gitmek üzere Kalkavel sokakta ince topuklu ayakkabısıyla yürüyor olacak. Hepinizi bekleriz. Hayırlı İşler."

Doğru ya da değil bu senaryonun aklından geçmesi bile Sitem'in sinirlerinin zıplamasına yetmişti.

Dün Ferit'ten gelen yemek teklifini kabul ederken başına bunların geleceğini bilseydi ona bir güzel haddini bildirirdi de insan geleceği göremiyordu bazen.


Sıra sende...

Sitem'le tanıştın. Yetenekli, güzel, alımlı, başrol oyuncusu Sitem... Birazdan gazetecilerle yüzleşecek ve ona kurulan bu tuzağa lanet etmeye devam edecek.

Ya da Sitem'in hikayesi bambaşka bir yöne gidecek...


Yazıp paylaşmak için üç seçeneğin var.

  1. Ferit'in Sitem ile yaptığı yemek davetinin telefon konuşmasını yaz.

  2. Sitem ve Ferit'in bir önceki gün yemekte neler yaptıklarını yaz.

  3. Magazincilerle buluşmayı yaz.


282 görüntüleme5 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page